News

Lietuvoje pirmą kartą parodoje pristatomas tarptautinis meno projektas GNAP (Global Nomadic Art Project). 2013 metais Korėjoje YATOO organizacija inicijavo pirmąjį GNAP koncepcijos tarptautinį aptarimą kartu su devyniolikos šalių kuratoriais. Nuo 2014-ųjų metų pradėta rengti GNAP projektus skirtingose šalyse visame pasaulyje.

GNAP projektas sudaro menininkams galimybę ne tik pažinti skirtingų pasaulio regionų gamtos bei kultūrų unikalumą, bet ir dar kartą apmąstyti šiuolaikinio pasaulio iššūkius įvairiais aspektais – tiek aplinkosaugos ar politiniais, tiek kultūriniais bei filosofiniais. Projektas ne pirmus metus migruoja skirtingo kultūrinio paveldo šalyse: Korėja, Indija, PAR, Iranas, Vengrija, Bulgarija. Šiemet dėmesys skirtas Europai – projektas startavo Vokietijoje, buvo tęsiamas Prancūzijoje, o baigiamasis etapas ir paroda surengti Lietuvoje.

Nereglamentuotame ir neprognozuojamame judėjime (ang. nomadic) vyksta kūrybinės studijos su intencija tirti globalią gamtos perspektyvą: jos reiškšmę žmogaus gyvenimo būdui bei pačios žmogiškosios prigimties įtaką jo gyvenimo formavimui. Šis meninis tyrimas padeda menininkams susivokti savo patirtyse dirbant specifinėse erdvėse. Tuo pačiu tai ir viena puikių bei svarbių sąlygų tarpusavio ryšiams užsimegzti.

Tai procesualus meno projektas, apimantis tyrimus, kūrybinius vyksmus gamtoje ir jų fiksavimą įvairiomis medijomis: tekstai, nuotraukos ir vaizdo įrašai eksponuojami naujai įrengtoje ir pirmą kartą publikai pristatomoje nacionalinio M.K.Č. muziejaus ekspozicinėje erdvėje – stiklu dengtame vidiniame kiemelyje.

Advertisements